• posmishka 2019
  • Посмішка успіху

ЕНДОКРИНОЛОГІЧНИЙ ПРИВАТНИЙ КАБІНЕТ ЛІКАРЯ ТИМОЩУК АЛЛИ ВАСИЛІВНИ

ЕНДОКРИНОЛОГІЧНИЙ ПРИВАТНИЙ КАБІНЕТ ЛІКАРЯ ТИМОЩУК АЛЛИ ВАСИЛІВНИ

 

ЕНДОКРИНОЛОГІЧНИЙ ПРИВАТНИЙ КАБІНЕТ ЛІКАРЯ ТИМОЩУК АЛЛИ ВАСИЛІВНИ    

 Тимощук Алла Василівна - лікар ендокринолог першої категорії. Закінчила Вінницький державний університет імені М.І. Пирогова за спеціальністю «лікувальна справа» у 2000 році. Отримала спеціалізацію за фахом «терапія» - 2001 рік та  «ендокринологія» -2007 рік. Загальний стаж – 17 років.

Основна спеціалізація:

1. Діагностика, профілактика і лікування цукрового діабету та його ускладнень. Навчання пацієнта самоконтролю, підбір індивідуального харчування .

2. Діагностика, профілактика і лікування захворювань щитоподібної залози (дифузний зоб, вузловий зоб, гіпотиреоз, тиреотоксикоз, аутоімуннийтиреоїдит).

3. Лікування ожиріння, встановлення причини надлишкової маси тіла. Надмірна вага збільшує ризик розвитку серцево-судинних 

ЕНДОКРИНОЛОГІЧНИЙ ПРИВАТНИЙ КАБІНЕТ ЛІКАРЯ ТИМОЩУК АЛЛИ ВАСИЛІВНИ

захворювань, цукрового діабету. Ожиріння часто буває причиною порушенняменструального циклу у жінок, безпліддя.

 

4. Діагностика і лікування захворювань паращитоподібних залоз (гіпопаратиреоз і гіперпаратиреоз).

 

5. Діагностика і лікування захворювань гіпоталамо-гіпофізарної системи: гіпоталамічний синдром, нецукровий діабет.

6. Діагностика і лікування захворювань наднирників

 

КОЛИ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ДО ЛІКАРЯ-ЕНДОКРИНОЛОГА:

 

-  якщо Ви схудли чи набрали зайву вагу, з’явилась сухість у роті, спрага, стали часто мочитись;

ЕНДОКРИНОЛОГІЧНИЙ ПРИВАТНИЙ КАБІНЕТ ЛІКАРЯ ТИМОЩУК АЛЛИ ВАСИЛІВНИ

-  якщо Ви  швидко втомлюєтесь, з’явилась підвищена дратівливість;-  Ви погано переносите холод або спеку, скаржитесь на наявність набряків, сухість шкіри;-  у Вас часто буває підсилене серцебиття,з’явилось тремтіння у руках,порушився сон;-  з’явилась біль в передній частині шиї, “ком” в горлі;
-  з’явились “розтяжки” на шкірі стегон, живота бордового чи фіолетового кольору.

 

Вузловий зоб


    Щитовидна залоза — важлива складова ендокринної системи всього організму, яка відповідає за регулювання енергетичного обміну. Вона складається з двох часток, які розташовані з боків трахеї і з’єднані між собою перешийком.

    Тканина всієї щитовидної залози складається з фолікулів — клітин кулястої форми. У здорових людей вона однорідна, а при наявності захворювання — змінена. Вузловий зоб, по суті, — це збільшені фолікули в окремих частинах, а дифузний зоб — по всій тканині органу. Найчастіше зустрічається дифузно-вузловий зоб. Зниження функцій щитовидної залози тягне за собою збільшення вироблення гіпофізом гормону тиреотропіну (ТТГ). Коли діяльність залози відновлюється, рівень ТТГ приходить в норму. Якщо нормальний хід процесу знову порушується, виникає рецидив.

    У відповідь на зміни в організмі відбувається не тільки збільшення фолікулів, але і кістозне утворення — кістозно-вузловий зоб. Можуть утворюватися псевдовузли, що складаються з запаленого інфільтрату. Небезпека полягає в тому, що захворювання має схильність прогресувати, і до одного вузла найчастіше додаються інші, може спостерігатися їх злоякісне перероджеення

Причини і симптоми

Причини, що викликають виникнення зобу, умовно можна розділити на наступні:

  • самоотруєння (нездорова екологія, неправильне харчування);
  • малорухливий спосіб життя, що викликає застій крові і лімфи;
  • проживання в місцевості з малим вмістом йоду;
  • викликає вузловий зоб історія хвороби сім’ї (спадкові фактори);
  • схильність дії радіоактивного опромінення;
  • застійні явища у верхньому відділі хребта;
  • різні стреси викликають вузловий зоб, часто обумовлені нервовими перевантаженнями.


    Під впливом цих причин відбувається збій у функціонуванні ендокринної системи, і виникають вузловий ендемічний зоб, дифузно-вузловий нетоксический зоб (нестача йоду), дифузно-вузловий токсичний зоб (так звана базедова хвороба, викликана відповіддю власної імунної системи) або злоякісні утворення — аденома або ракова пухлина щитовидної залози. При виникненні будь-якої форми захворювання необхідно вчасно розпочати лікування та запобігти онкологію.
    Найчастіше симптоми, що вказують , на вузловий зоб відсутні, хвороба виявляється в результаті обстеження при іншому захворюванні. Виникає занепокоєння, коли вузловий зоб збільшується настільки, що заважає диханню, ковтанню або сприймається як косметичний дефект.

 

 

3.8/5 оценка (26 голосов)
діагностика | ендокринолог | ендокринологія | лікар | лікарь | лікування | Лікування ожиріння | медичний центр | Надмірна вага | приватна практика