• PVS UKRAINE Banner2 450x140

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ЛІЦЕЙ-ІНТЕРНАТ ПОГЛИБЛЕНОЇ ПІДГОТОВКИ В ГАЛУЗІ НАУКИ

Інформація
про Хмельницький спеціалізований ліцей-інтернат поглибленої підготовки в галузі науки

       Хмельницький спеціалізований ліцей-інтернат поглибленої підготовки в галузі науки відомий як обласний, оскільки тут навчаються учні з усієї області. Іногородні ліцеїсти навчаються, проживають, харчуються, отримують медичне обслуговування. Ліцей-інтернат створений 19 років тому саме для роботи з обдарованими дітьми перш за все з сільських шкіл, аби надати їм рівні можливості якісних освітніх послуг, підготовки до вступу у вищі навчальсні заклади.
       Найперше завдання ліцею - це пошук та відбір талановитих учнів, які зараховуються за результатами конкурсних вступних випробувань. Контингент ліцею складає сьогодні 391 учень у складі 10-х та 11-х класів.
       З перших днів (1993 р.) навчання в ліцеї - профільне. За цей час напрацьовано чималий досвід з організації профільного навчання. Основним завданням є створення умов для врахування і розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, нахилів, здібностей і потреб учнів у процесі їх підготовки.
       Кожен профіль передбачає вивчення профільних предметів та профільних спецкурсів, курсів за вибором які дають можливість учням обґрунтовано підійти до вибору майбутньої професії, а також з метою забезпечення безперервної освіти: ліцей - вищий навчальний заклад.
      Режим роботи інтернатного закладу дозволяє ефективно реалізувати поставлені завдання, використовуючи другу половину дня, тісну співпрацю вчителя та вихователя-куратора, психолога.
Задоволення освітніх запитів ліцеїстів неможливе без залучення вищої школи. Тому з перших днів відповідно до профілів навчання ліцей співпрацює з вищими навчальними закладами.
      Висока місія ліцею - плекання національної еліти, людей з державним рівнем мислення, високоінтелектуальних, високодуховних, відповідальних за власну долю України.
      Система виховної роботи в ліцеї працює на те, щоб кожен випускник зрозумів та осмислив своє життя, навчився самостійно вирішувати як щоденні життєві завдання, так і складні проблеми, тобто став життєво компетентною особистістю.
      Тісною є співпраця ліцею з культурно-просвітницькими закладами міста і області.
Учні ліцею відповідно до своїх інтересів і здібностей можуть повноцінно реалізувати себе як особистість, пізнати радість від спілкування у творчій діяльності. Цьому сприяють ліцейні клуби, студії, фольклорно-етнографічні свята.
      Під керівництвом педагогів ліцею учні беруть участь в різноманітних інтелектуальних змаганнях, конференціях, форумах. Це - шлях до самовдосконалення і творчості.
      За рейтингом результативності підготовки і захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України та предметних олімпіад впродовж усіх років команда ліцею входить в п'ятірку кращих в області.
      Показовими є результати участі ліцеїстів у зовнішньому незалежному оцінюванні. Середній якісний показник успішності ліцеїстів щорічно складає понад 90%, що дає змогу всім випускникам ліцею вступати до провідних вищих навчальних закладів України.
     Подальша доля випускників пов'язана з професіями, підготовку до яких вони отримали, навчаючись в ліцеї на відповідних профілях.
     Робота з обдарованими та здібними учнями відповідає концепції ліцею-інтернату, виконанню соціального замовлення на підготовку молодих людей, здатних оптимально вирішувати проблеми сьогодення.

3.0/5 rating 1 vote
ліцей | навчання